۱۳۸۹ بهمن ۲۴, یکشنبه

فریاد «یاحسین میرحسین» جمعیت در کنسرت سفارت ایران در مالزی

در پی فراخوان راهپیمایی ۲۵ بهمن، ایرانیان سبز مقیم مالزی در حمایت از رهبران جنبش سبز و همآوایی با ایرانیان داخل کشور در روز یکشنبه ۲۴ بهمن در کنار برجهای دوقلوی کوالالامپور، گرد هم آمدند و مراسم کنسرت سفارت جمهوری اسلامی را سبز کردند.
به گزارش رسام و بنا بر گفته شاهدان عینی، ایرانیان با لباس های سبز و نماد دستبند و بادکنک های سبز و پوسترهای شعار و حمایت از هموطنان ایرانی در مراسم شرکت کرده بودند.
این مراسم که از سوی سفارت ایران به بهانه سالگرد انقلاب برگزار شده بود با موج جمعیت سبز پوش، رنگی دیگر به خود گرفت. مجری مراسم با شروع سخنرانی با شعار مرگ بر دیکتاتور حاضران مواجه شد و از همین بود که مسوولان سفارت تصمیم گرفتند با ادامه برنامه و پخش موسیقی صدای معترضان را خاموش کنند.
ماموران سفارت ایران ، چند تن از معترضان را به پلیس مالزی تحویل دادند و سعی می کردند با همکاری پلیس معترضین را از سالن بیرون کنند. اما باز هم صدای مرگ بر دیکتاتور در سالن شنیده می شد.
بنا بر گزارشهای رسیده، پنج نفر از سبزهای مالزی از سوی پلیس دستگیر شدند و این در حالی است که ماموران سفارت سعی می کردند تا معترضین و طرفداران جنبش سبز را از سالن به بیرون هدایت کنند.
این برنامه به دعوت تشکل رسام- راه سبز ایرانیان مالزی- شکل گرفته بود و این دومین تجمع سبزهای مالزی است که با دخالت سفارت ایران و پلیس مالزی به بازداشت معترضان منجر شده است.
یکسال و نیم پیش سبزهای مالزی بعد از کودتای انتخاباتی در مقابل سازمان ملل تجمع کرده بودند که پلیس مالزی برای متفرق کردن آنها گاز اشک آور شلیک و عده ای را نیز دستگیر کرده بود
جنبش سبز مالزی در چند روز اخیر با انتشار بیانیه ای حمایت همه جانبه خود را از خواسته ها و اعتراضات مردم ایران اعلام کرده و خواهان حضور مردم در راهپیمایی ۲۵ بهمن شده است.
در مراسم امروز شعارهای یاحسین میرحسین جمعیتی ۲۰۰۰ نفری، حامیان دولت کودتا و مسئولان سفارت را به وحشت انداخته بود.
در پایان مراسم جمعیت سبزپوش در کنار بزرگترین مرکز تجاری کوالالامپور راهپیمایی نمادینی را انجام دادند و باردیگر حمایت و همدلی خود را با هموطنان داخل کشور اعلام داشتند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر